O MyZbieramy.pl

Portal tworzą od 1997 roku młode osoby przekonane, że zbieranie owoców i warzyw to pomysł na powrót do natury i ciekawa propozycja dla rodzin na dobrze spędzony czas. To szansa dla rolników na uczciwą zapłatę za ich pracę. Nic nie musi się marnować na polu, bo nie miał kto pozbierać owoców, warzyw. Zależy nam na rozwoju sprzedaży bezpośredniej.
MyZbieramy.pl zachęca do kupowania lokalnie, aby wesprzeć rolników.
U nas zawsze DARMOWE OGŁOSZENIE. 

MyZbieramy – poczuj radość zbierania

Mirosław Biedroń – pomysłodawca portalu, koordynator projektu

Portal działa w ramach Fundacji Zielona Przystań (ul. Skargi 29a, 33-100 Tarnów)
#zbierztosam #myzbieramy #samozbiory

Poczuj radość zbierania

Wspólne, rodzinne wyjazdy na zbieranie truskawek, borówek, malin, a nawet na wykopki, pomimo, że nie ma się własnego pola? Pomoże w tym nowy portal MyZbieramy. Łączy on rolników, sadowników z osobami, które chcą dla siebie pozbierać owoce, warzywa. Takie rozwiązania sprawdzają się od lat w gospodarstwach m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii.
Mamy nadzieję, że teraz przyszedł czas na nasz kraj, tym bardziej że pojawiły się możliwości sprzedaży w ramach przepisów sprzedaży bezpośredniej.

– Hasło portalu to “Poczuj radość zbierania”, bo zależy nam, aby powrócić do natury, cieszyć się z chwil zbierania owoców, warzyw z których można potem zrobić przetwory. Wyprawa np. na maliny, porzeczki, połączona ze zjedzeniem posiłku na świeżym powietrzu, będzie wyjątkowa, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ponieważ wzmocni relacje między nimi. Dla wielu osób będzie to sentymentalna podróż – przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce, pomagały w polu, zaś dla dzieci będzie to żywa lekcja przyrody – podkreśla Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu MyZbieramy.pl
Portal wspiera lokalnych rolników, bo zapłata za płody następuje od razu w gospodarstwie w ramach sprzedaży bezpośredniej. Jednocześnie osoby zbierające warzywa, owoce kupią ją taniej niż sklepie, ponieważ rolnik będzie mógł zaproponować niższą cenę, a i tak wyższą od tej w jakiej sprzedaje hurtowo – obie strony zyskują!

MyZbieramy ma sprawić, aby rzadkością były sytuacje, gdy rolnikowi nie opłaca się zbierać i ostatecznie owoce, warzywa zostają na polu.

W ramach portalu dostępne są także oferty gospodarstw, gdzie po prostu można kupić owoce, warzywa, przetwory w ramach sprzedaży bezpośredniej.

Proste zasady

Zasada działania portalu jest bardzo prosta. Rolnicy, którzy chcą zaprosić do siebie na zbiór rejestrują DARMOWE konto. Następnie mogą wystawić bezpłatne ogłoszenie na MyZbieramy. W informacjach podają m.in. daty zbioru, zdjęcia oraz cenę, za którą osoby mogą zebrać dla siebie owoce, warzywa. Ogłoszenie widoczne jest przez 100 dni, ten czas można bezpłatnie przedłużać. W każdym momencie rolnik może samodzielnie dokonać w nim zmian. Ponadto twórcy portalu udostępniają rolnikom wzory plakatu do promocji wydarzenia oraz Regulamin zbierania i oświadczenia dla zbierających.
Z kolei zbierający mogą znaleźć ofertę blisko swojego domu korzystając z wyszukiwarki na MyZbieramy.pl

Po założeniu swojego konta otrzymuje się dostęp do dokładnych danych o ofercie, adresie, numerze telefonu kontaktowego.  Istnieje możliwość dodatkowej promocji ogłoszenia w dziale wyróżnione ogłoszenia w cenie 10 zł. Kwota zostanie przeznaczona na utrzymanie portalu (serwer, opieka informatyczna).

Do wyboru są 3 RODZAJE OFERT:

I. Zaproszenie na zbiór do ogrodu, gospodarstwa, sadu, a następnie sprzedaż ich w gospodarstwie w ramach sprzedaży bezpośredniej. 

II. Oferta kupowania u Ciebie w gospodarstwie sadzonek, owoców, warzyw, przetworów w ramach sprzedaży bezpośredniej lub tradycyjnej sprzedaży z możliwością dowozu lub innego odbioru.

III. Oferta pracy sezonowej w Twoim gospodarstwie.

Jak dodać ogłoszenie – zobacz nasz poradnik – więcej